About Kindergarten of love

“ילדים באים לעולם  כיהלום בלתי מלוטש,  מלאים בפוטנציאל שמחכה לפרוץ החוצה”. כל מי שמגיע לגן שלנו יודע שעבור הילדים שלו הוא רוצה משהו קצת שונה. לא תמיד אנשים יודעים להגדיר את זה אך זה יושב עמוק בלב ולא נותן מנוח. גן אהב”ה מהווה מרחב גדילה אשר דוגל ברוח החינוך  המונטסורי. בעזרת שתי שיטות אלה אנו יוצרים חיבור של אכפתיות, הרמוניה, ביטוי עצמי והתפתחות מתוך כבוד לילדים ואמונה שחווית ילדות עשירה ואפקטיבית מהווה אמצעי חשוב לצמיחה אידאלית לאדם בוגר.

בשביל צמיחה צריך מרחב ויחס אישי. תינוקות עד שנה וחודשיים נהנים מיחס מטפלים של 1:4, פעוטות עד שנתיים נהנים מיחס מטפלים של 1:5 וילדים מיחס של 1:6. ראוי לציין שמדובר בהרבה מעל לדרישות משרד הרווחה במעונות יום וגני ילדים.

הגננת שלנו

טטיאנה זייצב, בעלת ניסיון רב של למעלה משני עשורים כגננת וכמנהלת גן. לטטיאנה תארים אקדמיים עם התמחות במוזיקולוגיה, הכשרות בתרפיה במוזיקה וכן קורס מטפלות לגיל הרך.

טטיאנה מכניסה רוח חיה ויצירתית לגן וביחד עם הילדים היא מפיקה פרויקט הצגה שנתי שעליו עמלים כולם במשך כל השנה. מסכות, תחפושות, קישוטים, תפאורות נבנים ונתפרים כיד הדמיון. ההצגות שלנו גדולות וססגוניות, ורבים מבוגרי הגן מצטרפים לאירוע.  ספר הג’ונגל, סינדרלה, מלכת השלג, פינוקיו,ועוד קלאסיקות הופכות לאירוע מרומם שמושך מבקרים רבים והורים גאים.

הבעלים של הגן

ישי זייצב, מגיל צעיר חי ונושם את עולם גני הילדים דרך אמו הגננת, בעל אות הוקרה על התנדבותו ופעילותו עם ילדים בויצו, עבד מקצועית לצד הגננת במשך 4 שנים כמטפל וסגן.

האני מאמין של ישי: “ילדים באים לעולם כיהלום בלתי מלוטש, מלאים בפוטנציאל שמחכה לפרוץ החוצה”

ילדים זקוקים למרחבים בשביל לרוץ ולהתחבר לסביבה ולאפשרויות הגלומות בה. הגן משתרע על פני 600 מ”ר המחולקים לארבעה אזורים נפרדים:

שטח המשחקים – נותנים לאנרגיות להתפרץ ולהשתחרר בכל פינה: אזור זה המחופה בדשא סינטטי מכיל משחקים מגוונים לרווחת הילדים. בקתת עץ אמתית מותאמת בגודל לילדים , מטבח עץ , ריהוט +שולחן מותאם בגודל לילדים אשר ישמש  כ “פינת קפה/תה ” כאשר משחקים וזה יהיה מגזעי עץ מלאים ,  סירה  מעץ ( לפחות 5 ילדים בוגרים יוכלו לשבת בפנים), קסילופון ענק ,ועוד מספר רחב של כלי נגינה בגודל גדול מעץ שישמשו כאטרקציה עבור מספר ילדים באותו זמן. כתוצאה מכך אפילו אם יהיו 20 ילדים באותו זמן בחצר האחורית לא תהיה סיטואציה של צפיפות או שיעמום או כעס מצד הילדים כי ילד אחר כבר תפס צעצוע כזה או אחר …יהיה מגוון עצום של אפשרויות משחק וכל אזור משחק יהיה בנוי לקבוצה קטנה של ילדים ככה שלא יהיה צפוף לילדים.

  • הגינה – חיבור לאדמה זה חלק חשוב מהחיבור לעצמנו. כאן אנו מגדלים ביחד ירקות: גזר, צנונית, כרוב ועוד, שיום אחד יהפכו לסלט טעים ובריא.
  • פינת טבע – מתחת לעץ המנגו הילדים מבלים ביחד עם החיות: ארנבונים, אוגרים ושרקנים. הילדים לומדים לטפל בבעלי החיים ולהכיר אותם.
  • החצר הקדמית: אזור מיוחד לתינוקות שיוכלו לזחול בכיף על גבי שטח שמחופה בספוג.

אזורים אלה מופרדים בניהם במחיצות בכדי ליצור סביבה ברורה של חוויה ועניין. הילדים קשורים למתחמים שיצרנו ומבלים בהם שעות רבות של עשייה משותפת לצד התנהלות חופשית.

  • חדר משחקים פנימי: 50 מ”ר עם רצפת פרקט (בזמן החורף רצפת שיש אינה ממומלצת עבור ילדים שזוחלים..) שפע של צעצועים ופינת מוזיקה עם פסנתר.

 

צהרון:

צהרון פרטי עבור בני שלוש ומעלה הכולל ארוחת צהריים ושינת צהריים, הצהרון יופעל בין השעות 13:30-17:00.

 

אפשרות להסעות :

ישנה האפשרות לשירות הסעות – בהתאם לביקוש.