השיטה

על השיטה של גן אהב"ה

מה היינו רוצים לתת לילד שלנו? את הכול… אבל אם ננסה לתמצת בכמה מילים: כלים אפקטיביים לביסוס האישיות ובניית חווית חיים חיובית המעניקה כלים פרקטיים לשגשוג והגשמה עצמית. שיטת החינוך המונטסורי מכוונת להגשים חזון זה באמצעות חיבור עשיר של האדם עם עצמו ועם הסביבה.

גן אהב"ה (אכפתיות, הרמוניה, ביטוי עצמי והתפתחות) זה מקום של חיבור. אנו מחברים בין שיטות חינוך מתקדמות האמונות על צרכיו ורצונותיו של הילד מתוך רגישות וכבוד.

לפרטים נוספים>>

כמה מילים על שיטת החינוך המונטסורי

כל ילד הוא מרכז למידה עצמי. השיטה דוגלת בעידוד למידה עצמית תוך הכוונה מתאימה והתנסות פעילה. לכן, בגן נדגיש יותר עבודה אינדיבידואלית ופחות קבוצתית תוך התייחסות להעדפות אישיות.

לחיות ולהיות חלק תורם

עשיה משותפת, כאשר כל אחד תורם מכישוריו המיוחדים,  להשגת מטרה ברורה אחת מעניקה דרך ומשמעות ועוזרת לנו להפיק מעצמנו את הטוב ביותר. כך אנו המבוגרים חיים ואין סיבה שגם ילדינו לא יחיו בהתאם לעיקרון  פשוט זה. החיים בגן הילדים מתנהלים סביב ההצגה השנתית: אנו לומדים משחק, תופרים תחפושות ובונים אלמנטים שונים שישמשו אותנו בהצגה השנתית.

"אנחנו" זה כולם. כל הילדים בכל הגילאים ועם נטיות מיוחדות וכישורים, פועלים ביחד בכדי להשיג תוצאה אחת שכולם נהנים ממנה, הורים וילדים. לכן, אין פלא שגם בוגרים רבים מבקשים לקחת חלק בפעילות זאת ומצטרפים בכל שנה להצגה שלנו. מלך הג'ונגל, סינדרלה ,מלכת השלג, פינוקיו ועוד הופכים להוויה משותפת המעצימה את ה"ביחד" ומאפשרת דרך ביטוי ייחודית עבור כל אחד ואחת.

הרבה גנים מטיפים להפרדה מוחלטת בין תינוקות לילדים יותר גדולים אך מתייחסים לעיתים קרובות ביתר קלות לאגרסיביות מצד הילדים שמתבטאת בצעקות והשתוללות ולעיתים אף אלימות .

אצלינו אנחנו דוגלים בשילוב , באווירה הרמונית משמע משחקים יחדיו .

כתוצאה מכך התינוקות שחשופים לילדים הגדולים מקבלים המחשה וויזואלית למה לשאוף בהיבט ההתפתחותי והגדולים לעומת זאת  לומדים לא לרוץ בגלל הנוכחות של תינוקות ולומדים להיות עדינים ומודעים לסובב סביבם ושאין צורך לצעוק בשביל לבלות .

אי לכך אנחנו יוצרים אווירה שמעודדת סובלנות, אמפתיה  וניתן אף לומר מונעת במרבית המקרים אלימות .

אחת מהאמהות ששלושת ילדיה היו אצלינו בגן – רבקה נוימן, עומדת בראש אגף לקידום מעמד האישה והקדישה את העשור האחרון מחייה להטפה לעיקור האלימות מהחברה הישראלית .  אפשר ליצור איתה קשר לקבלת דעה על האוירה בגן (השאירו לנו הודעה לקבלת הפרטים ליצירת קשר)

יוצרים סביבה של עשיה משותפת

עם מרחב של 600 מ"ר לכל אחד יש מקום ללמוד ולהתפתח באופן אינדיבידואלי. הגן מוקדש כולו למספר אזורי עשיה מתוחמים. אזור המשחקים זה המקום החופשי שלנו ופה מוציאים אנרגיות ונותנים דרור לגוף ולדמיון. גן הירק משמש אותנו לטיפוח גידולי ירקות שאותם נהפוך בבוא העת למזון. פינת הטבע מוקדשת לבעלי החיים שלנו שאותם אנו מטפחים ביחד.
מצלמות אונליין לייב לנוחות ושלוות ההורים

תוכלו לצפות בילדכם בכל רגע נתון בגן, בזמן ארוחת הצהריים, המשחק בחצר. לנוחיותכם לשיטתנו השקיפות המלאה הכרחית בשביל השלווה והאמון המלא שלכם.

למידע נוסף על שיטת גן אהב"ה צרו איתי היום קשר במספר 052-6600962 או השאירו פרטים כאן>> ואחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים